Backend Stories
Unikátní povídková sci-fi edice představuje netradiční formou vyspělé prostředí IT oblasti mladoboleslavské automobilky. Oslovujeme renomované české autory, kteří vytvářejí poutavé příběhy ze současného světa informačních technologií. V naší knihovně najdeš všechny dosud vydané tituly, které ti otevřou nekonečný svět možností těch nejvyspělejších IT systémů současnosti.

21 úderů

od Františka Kotlety

Na nejvyspělejší automobilku v zemi zaútočily neznámé magické síly. Podaří se nebezpečnému průmyslovému konsorciu ukořistit převratné IT technologie? Boje si vyžádaly první životy. A proto je na čase povolat experta na nevysvětlitelné jevy, Tomáše Koska, který dokáže zmobilizovat síly z jiných světů. A když nepomůže ani voodoo? Zbývá už jen jeho IT parťačka, přebornice v softballu.

Kultovní český spisovatel kombinující žánry akčního sci-fi a fantasy, který dokáže jít vždy krutě na věc. Nikdy se neopomene při psaní vyzbrojit ostrými náboji černého humoru a vypálit je na čtenáře v jakékoli situaci. Jeho hrdina Tomáš Kosek je už připraven brutálně potrápit tvou fantazii i bránici.

Přečíst příběh

100 miliard neuronů

od Petra Stančíka

Píše se rok 2056, svět prošel obdobím magmatických válek. Začala platit nová pravidla. Vše je zdá se totálně pod kontrolou. Jenže lidstvo opět čelí smrtelné hrozbě. Do prostoru začíná pronikat paralyzující temnota. Hlavní hrdina, tracker Baalgoritmus, se vydává na napínavou záchrannou kybermisi. Odhal spolu s ním mrazivé pozadí tajemných útoků, které zasahují mysl člověka.

Autor známý též jako Odillo Stradický ze Strdic. Jeho žánrový záběr je neuvěřitelný, od historické krimi dokáže lehce proniknout až na konec vesmíru, pokaždé s vytříbeným slovním podáním. To potvrzuje i nejvyšší české literární ocenění Magnesia litera, které získal za knihu „Mlýn na mumie”.

Přečíst příběh