Backend Stories
Unikátní povídková sci-fi edice představuje netradiční formou vyspělé prostředí IT oblasti mladoboleslavské automobilky. Oslovujeme renomované české autory, kteří vytvářejí poutavé příběhy ze současného světa informačních technologií. V naší knihovně najdeš všechny dosud vydané tituly, které ti otevřou nekonečný svět možností těch nejvyspělejších IT systémů současnosti.

700 Exabytů nesmrtelnosti

od Julie Novákové

Od počátku lidské kolonizace vesmíru uběhly již stovky let a doba prvních kosmických expedicí byla již téměř zapomenuta. To se ale brzy změní. Dvojice umělých inteligencí právě narazila u bývalé měsíční základny ŠKODA na tajemnou pohřbenou schránku. Co všechno skrývá? Zkuste s námi rozplést napínavý příběh, za kterým opět stojí ajťáci z Mladé Boleslavi.

Mladá autorka s mimořádně bohatou sci-fi povídkovou a románovou minulostí dokáže až neuvěřitelně realisticky podávat zprávy o budoucích světech. Její do detailu propracované příběhy fungují téměř jako dokonalé simulace. Pronikněte do té nejnovější z roku 2518 pod vedením AI bytostí.

Přečíst příběh

21 úderů

od Františka Kotlety

Na nejvyspělejší automobilku v zemi zaútočily neznámé magické síly. Podaří se nebezpečnému průmyslovému konsorciu ukořistit převratné IT technologie? Boje si vyžádaly první životy. A proto je na čase povolat experta na nevysvětlitelné jevy, Tomáše Koska, který dokáže zmobilizovat síly z jiných světů. A když nepomůže ani voodoo? Zbývá už jen jeho IT parťačka, přebornice v softballu.

Kultovní český spisovatel kombinující žánry akčního sci-fi a fantasy, který dokáže jít vždy krutě na věc. Nikdy se neopomene při psaní vyzbrojit ostrými náboji černého humoru a vypálit je na čtenáře v jakékoli situaci. Jeho hrdina Tomáš Kosek je už připraven brutálně potrápit tvou fantazii i bránici.

Přečíst příběh

100 miliard neuronů

od Petra Stančíka

Píše se rok 2056, svět prošel obdobím magmatických válek. Začala platit nová pravidla. Vše je zdá se totálně pod kontrolou. Jenže lidstvo opět čelí smrtelné hrozbě. Do prostoru začíná pronikat paralyzující temnota. Hlavní hrdina, tracker Baalgoritmus, se vydává na napínavou záchrannou kybermisi. Odhal spolu s ním mrazivé pozadí tajemných útoků, které zasahují mysl člověka.

Autor známý též jako Odillo Stradický ze Strdic. Jeho žánrový záběr je neuvěřitelný, od historické krimi dokáže lehce proniknout až na konec vesmíru, pokaždé s vytříbeným slovním podáním. To potvrzuje i nejvyšší české literární ocenění Magnesia litera, které získal za knihu „Mlýn na mumie”.

Přečíst příběh
Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiku a analýzu chování uživatele, oslovování s nabídkou produktů a propojení se sociálními sítěmi.
Osobní údaje jsou využity pro vytváření statistik, sledování a analýzu chování uživatele na internetových stránkách. Na jejich základě mohou být vytvářeny anonymizované reporty, z kterých je možné dohledat subjekt údajů pomoci určité kombinace osobních údajů subjektu v interních databázích.
Vaše osobní údaje jsou použity pro informování o produktech a službách ŠKODA AUTO a jiných subjektů, akcích, soutěžích, odebíraní novinek, reklamy, zasílání katalogu, vyhodnocování soutěží a následnému zasílání výher. Některé osobní údaje jsou použity i pro cílení výše uvedených sdělení. Vaše osobní údaje jsou dále použity pro zajištění provázanosti webů se sociálními sítěmi a možnost sdílení obsahu jejich prostřednictvím.